İş Ortağı - Yavuz CALP - Yönetim Danışmanı
Yavuz CALP - Yönetim Danışmanı


Şirketlerin uzun vadeli amaçları doğrultusunda, stratejik, yapısal, yönetsel ve operasyonel konularında, öneri ve hizmetleri için ERP uygulamalarını sorunsuz şekilde Workcube ile yapılabilir. 

İş Tecrübesi

15+ Yıl

Özgeçmiş

1978 yılında Kayseri’de doğdu. Makine Mühendisliği bölümünü okuyarak Erciyes Üniversitesinden 2001 yılında mezun oldu. 2015 yılında Aksaray Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programını tamamladı. Kariyer sürecinde Toplam Kalite Yönetim Sistemleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği sistemleri alanlarında yoğunlaştı. Kariyerinin büyük bir bölümünde üretim yapan firmalarda Kalite Yönetim, İş Sağlığı ve Güvenliği, İnsan Kaynakları, Üretim, Üretim Planlama gibi süreçlerde orta ve üst kademe yöneticilik görevlerinde bulundu. 

2010 yılından itibaren Çasgem, Erciyes Üniversitesi, Aydın Üniversitesi gibi kamu kurumları ile birlikte Türkiye’ nin bir çok ilinde özel eğitim kurumlarında İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri verdi. Halen sahibi olduğu 3Y Danışmanlık, Kapadokya Erciyes Danışmanlık ve ortağı olduğu Conturq Danışmanlık adı altında özellikle Maden, Gsm, Metal, İmalat, Gıda, Tekstil, Lojistik, Mobilya, Kamu Kurumları (Üniversite, Belediye, Adli Tıp Kurumu, Karayolları vb.) ve Makine sektöründe faaliyet gösteren firmalarda danışmanlık çalışmalarına devam ediyor.

İş Uzmanlığı

Toplam Kalite Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Hukuku, Turquality

Workcube Uzmanlığı

Kalite Yönetim, İnsan Kaynakları 

Teknik Uzmanlık

TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, TS EN ISO 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği, Risk Değerlendirme Yönetimi, Acil Durum Yönetimi, İş Hukuku

Sektörel Deneyimler

Tekstil, Mobilya, Makine-İmalat, İnşaat, Gıda

Projeler

  • 2007-2015 yılları arasında 8 yıl Erciyes Üniversitesi Develi Hüseyin Şahin MYO İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı ve aşağıdaki dersleri verdi.

Taşıma ve Depolama, Uyarı İşaretleri ve Kişisel Koruyucular, Yönlendirilmiş Çalışma, Mesleki Uygulama, Toplam Verimli Bakım, Risk Analizi, Acil Durum Yönetimi, Etiketleme ve İşaretleme, İş Güvenliği-1 (Mak.Risk Değer.), İtfaiyecilik ve Yangından Korunma

  • 2009 yılında T.C. Başbakanlık, Hazine Müsteşarlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi’nce “Aktif İstihdam Tedbirleri Hibe Planı-2008” kapsamında kabulü gerçekleşen ALM-307 Referans numaralı “Aktif İşgücü Piyasasında Uzman Teknik Ara Elemanlar (AKİPTE)” isimli projenin, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamındaki aşağıdaki konu başlıklı eğitimleri 4 ayrı gruba verdi.

Genel İş Sağlığı ve Güvenliği, Genel Makine, Cihaz ve Teçhizat Kullanımı ve Güvenli Taşıma, Bakım Onarım İşlerinde Güvenlik, Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımı, Acil Durum Planı ve Uyarı İşaretleri, Ergonomi, Ekranlı Araçlarla Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik

  • 2011 yılı Temmuz ayı itibari ile Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Ve İstihdamı isimli AB Projesinin, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamındaki aşağıdaki konu başlıklı eğitimlerini verdi.

Genel İş Sağlığı ve Güvenliği, Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımı, Acil Durum Planı ve Uyarı İşaretleri

  • 2011 - 2013 yıllarında Kayseri ABİGEM’ de aşağıdaki konu başlıklı eğitimlerini verdi.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, TKY Sistemlerinde Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

  • 2011 - 2013 yılları arasında Kayseri ve Yozgat illerinde Üniversite Teknopark alanında, Avrupa Bakanlığı adına PM Group firmasında İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda supervizörlük görevi yaptı.
  • 2011 - 2016 yıllarında Konya ABİGEM’ de aşağıdaki konu başlıklı eğitimleri verdi.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, TS EN ISO 22000 -2006 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, TS EN ISO 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği, TKY Sistemlerinde Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

  • 2014 -2015 yılları arasında Kayseri Erciyes Üniversitesinin tüm yerleşkelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda Danışmanlık Hizmeti yaptı.
  • 2015 -2016 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesinin tüm yerleşkelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda Danışmanlık Hizmeti yaptı.
  • 2016 -2017 yılları arasında Adli Tıp Kurumunun tüm başkanlıklarında İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda Danışmanlık Hizmeti yaptı.

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.