İş Ortağı - Volkan ALKILIÇ - Endüstri 4.0 & IoT Lideri
Volkan ALKILIÇ - Endüstri 4.0 & IoT Lideri


Bugün birçok şirketin temel sorunu faaliyetlerini gerçek zamnlı izleyecek ve kararlar alacak bir sisteme sahip olmamasıdır. Bütçe altında mali disiplin, aktivite bazlı maliyet ve karlılık yönetimi yapmak isteyen işletmelerde Workcube başarıyla çalışmaktadır.

İş Tecrübesi

10+ Yıl

Özgeçmiş

2013 yılına kadar çeşitli firmalarda ERP, MRP, CRM, gömülü yazılımlar ve özel iş uygulamaları geliştirdi. 2013 yılında VOLSOFT YAZILIM LTD. ŞTİ. kurucu ortağı oldu ve halen bu şirkette yöneticiliğe devam ediyor.

2015 yılında Endüstri 4.0 ile tanıştı ve Endüstriyel IoT (Nesnelerin İnterneti) alanında çözümler üretmeye başladı. Üretim tesislerinde verilerin otomatik olarak anlık toplanması, uzaktan cihaz takibi, akıllı şebekeler, akıllı binalar, akıllı şehirler, akıllı havalimanı,  otomatik sayaç okuma ve faturalandırma gibi birçok alanda IoT temelli çözümler üretiyor ve ekibine liderlik ediyor.

İş Uzmanlığı

Yazılım Geliştirme, IoT (Nesnelerin İnterneti), Endüstri 4.0, Gömülü Sistemler, Bulut, Big Data, Uzaktan Veri Okuma, Otomasyon, Analiz, Veri Tabanı Tasarımı, Performans Optimizasyonu

Workcube Uzmanlığı

IoT, ERP, MRP, CRM, B2B, MOBILE

Teknik Uzmanlık

IoT tabanlı cihazların kodlanması, C++, C#, JS, Java, SQL, NOSQL, Mobil, Web, API, Gömülü Sistemler

Sektörel Deneyimler

Havacılık, Enerji, İnşaat-Taahhüt, Tekstil, Isıtma, Gıda, Kamu

Projeler

  • SIEMENS / ÇOSB PROJESİ: Enerji devi SIEMENS ile birlikte yürütülen projede; ülkemizin en köklü organize sanayi bölgelerinden Çerkezköy OSB de tüm faturalandırma operasyonları otomatik hale getirildi. Proje kapsamında elektrik, doğal gaz, su, atık su, buhar ve aidat faturalarının otomatik hazırlanmasını sağlayan alt yapı ve yazılım sistemi kuruldu. Ödeme ve borç takibi, muhasebe, e-fatura, BTRANS, e-mail ve faks gönderimi, ihtarname gönderimi gibi çeşitli entegrasyonlar ile tam anlamıyla otomatik çalışan ve olası hataların önüne geçen bir otomasyon sistemi hazırlanıp devreye alındı.
  • FAVORİ LLC / MOGADİŞU HAVALİMANI: Proje kapsamında; Somali Mogadişu havalimanı yeni terminali için DCS (Kalkış Kontrol), FIDS (Uçuş Bilgileri Görüntüleme), HANDLING (Taşıma & Operasyon), Online İşlemler, Kargo Yönetimi, Bakım Yönetimi, Cihaz Takibi, HR (Personel Yönetimi & İnsan kaynakları) sistemleri hazırlanıp devreye alındı. Proje 3 ay gibi rekor bir sürede hatasız tamamlandı.
  • ECOSTAR – UZAKTAN BRÜLÖR & KOMBİ KONTROLÜ: Proje kapsamında; kombi ve brülörlerin uzaktan kontrolünü mümkün hale getiren sistem hazırlanıp kullanıma sunuldu. Hazırlanan sistem sayesinde müşteriler ısıtma cihazlarını dünyanın herhangi bir yerinden mobil telefonu vasıtasıyla anlık olarak izleyebilmekte ve yönetebilmektedir. Bu sayede cihazın ısısı, çalışma ve kapanma zamanı gibi birçok parametre ayarlanabilmektedir.
  • BROSS TEKSTİL IoT & Akıllı Üretim Sistemi: 700’ün üzerinde çalışanı olan ve çorap üretiminde ilk sıralarda yer alan BROSS TEKSTİL’de tüm üretim aşamalarını takip eden ve raporlayan IoT temelli üretim takip sistemi kuruldu. Örgü aşamasından başlayarak burun dikiş, yıkama, baskı, konfeksiyon, forma ve paketleme süreçlerinden geçen ürünler kurulan sistem ile anlık olarak sayılıp kablosuz ağ üzerinden sisteme iletildi. Bu sayede tesiste bu iş için harcanan mesai ve donanım ortadan kaldırıldı. Sistem %100 doğrulukta anlık üretim takibi yapabildiği için planlama ve termin süreçleri çok daha şeffaf hale getirildi. Ayrıca toplanan veriler işletmede kullanılan ERP sistemine aktarılarak tam anlamıyla otomatik üretim takibi yapılması sağlandı.
  • Langyuzer Akıllı Üretim Projesi
  • Eyüp Sabri Tuncer Akıllı Üretim Projesi
  • Kont Aliminyum Akıllı Üretim Projesi
  • Samet Kalıp Akıllı Üretim Projesi

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.