İş Ortağı - Dr. Osman Murat ANLI - DDU Yetiştirme Programı Lideri
Dr. Osman Murat ANLI - DDU Yetiştirme Programı Lideri


Dijital Ekonomi ve Endüstri 4.0 işletmeleri yeni bir gerçeklikle yüzyüze getirdi. Bu gerçeği kavramak ve bu gerçeğe uygun olarak rekabet stratejisi geliştirmek hayati önem arz ediyor. Workcube bu transformasyonu gerçekleştirecek kavrayışa sahip bir platform!

İş Tecrübesi

15+ Yıl

Özgeçmiş

1972 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesinden Endüstri Mühendisliği lisans, Rennselaer Polytechnic Enstitüsünden Yöneylem Araştırması ve İstatistik yüksek lisans ve Boston Üniversitesinden İmalat Mühendisliği doktora derecelerini aldı. 

Karar verme sistemleri, matematiksel modelleme, bilgisayarla optimizasyon, yapay zeka ve sezgisel algoritmalar alanlarında araştırmalar yaptı. Hali hazırda tedarik zinciri yönetimi, yeni öğrenme teknikleri, sanal öğrenme ortamları ve müfredat geliştirme, akıllı üretim, dijital dönüşümün organizasyonlara etkisi ve dijital şirket yapılanması alanlarında çalışmaktadır. 

QPIC-R Metodolojisi ve AgileCube ile Workcube implementasyonlarında başarıyı arttıracak yöntemlerin geliştirilmesi ve iyileştirme süreçlerinde çalıştı. Elmas Modeli, Değer Önermesi, İş Modeli Canvası gibi evrensel modellerinin QPIC-R altında kullanılabilmesi için yaklaşımlar geliştiren takımın içinde yer aldı.  

Dijital dönüşüm sürecinde rol alacak DDU (Dijital Dönüşüm Uzmanı) Yetiştirme Programı müfredatı ve yaygınlaştiriması projesine liderlik etmektedir. 

Diğer yandan Ömer Turhan ile ortaklaşa X, Y, Z ve Alfa kuşaklarının iş yaşamına etkilerini anlamaya çalışan bir araştırma yürütmektedir. Örgütsel modeller, çalışma ortamları, motivasyon, disiplin, erken öğrenme ve erken başarı gibi çok sayıda faktör incelenmektedir. 

İş Uzmanlığı

Rekabet Stratejileri, Stratejik Yönetimi, İş  Modelleri Geliştirme, Organizayonel Planlama, Tedarik, Üretim, Depolama, Dağıtım süreçleri

Workcube Uzmanlığı

Süreç Yönetimi, 

Teknik Uzmanlık

Arama, Optimizasyon ve Hesaplama Algoritmaları, İstatistik, Stokastik Süreçler, Simülasyon

Sektörel Deneyimler

Üretim,  hizmet ve ticaret işletmelerinde çok sayıda projeye katkı sağlamıştır.

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.