İş Ortağı - Orkun ALTINAY - Depo Yönetim Sistemi, OT/VT Sistemleri Uzmanı
Orkun ALTINAY - Depo Yönetim Sistemi, OT/VT Sistemleri Uzmanı


"İşletmenin depoları bir masraf merkezi olmaktan çıkıp, rekabet avantajına dönüşebilir. Problem çetrefilli, fakat Workcube ile dijital dönüşüm çözümü hazır. "

İş Tecrübesi

25+ Yıl

Özgeçmiş

1971 yılında Ankara'da doğdu. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden 1992’de mezun olduktan sonra aynı bölümde Otomatik Kontrol üzerine Yüksek Lisans diplomasını 1996’da aldı.  Yapay sinir ağlarının karmaşık iyonosfer süreçlerini modellemesi konusunda yaptığı mastır tez çalışması, 1997’de ODTÜ Parlar Vakfı Tez ödülüne layık görüldü.

21 yaşında öğrenciyken başladığı girişimcilik serüveni, o zaman çok yeni olan barkod teknolojileri,  RF terminaller, otomatik tanıma ve veri toplama (OT/VT) konularında yoğunlaştı. 

1993’te yazılım ekibine katıldığı Barkod AŞ’de çeşitli teknik ve idari sorumluluklar aldı. 1995’te Yazılım Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2002’de Porcan AŞ ile Barkod AŞ birleşip Nexus Bilişim AŞ’ni oluşturduğunda birleşik firmada aynı görevi 2008 sonuna kadar sürdürdü. 2009 başından beri GOSB Teknopark içinde kurulan Novosoft Yazılım AŞ’nde Ar-Ge yöneticiliği ve Yönetim Kurulu başkanlığı yapmaktadır.

25 seneyi aşkın bir zamandır onlarca işletmede OT/VT teknolojileri ile işletme verimini artırıcı yüzlerce Ar-Ge projesi yönetti; analiz, kodlama, test ve tasarımında çalıştı.

Halen Novosoft Cubic Depo Yönetim Sistemi (DYS) başta olmak üzere Novosoft’un OT/VT ürünlerinin geliştirilmesi konusunda çalışmalarına devam ediyor.

İş Uzmanlığı

Stratejik Yönetim, Ar-Ge Proje Yönetimi

Workcube Uzmanlığı

Depo Yönetim Sistemi Entegrasyonu

Teknik Uzmanlık

Programlama, Veri Tabanı Tasarımı

Sektörel Deneyimler

Hızlı Tüketim Malları Depolanması ve Dağıtımı, Perakendecilik,  IT, Otomotiv, Gıda, Kitap Dağıtımı, Lojistik, e-Ticaret Depoları

Projeler

•    A101 Yeni Mağazacılık – 8000 mağazaya hizmet veren 45 depo, 1500 terminalli Novosoft Cubic DYS
•    Brisa – İzmit Fabrika deposu Novosoft Cubic DYS
•    Akbank – Fiziksel Arşiv deposu ve web uygulaması
•    MNG Kargo – 3PL depo projesi
•    Şimşek Bisküvi – Novosoft Cubic DYS
•    Sistem AŞ – Tuzla merkez depo Novosoft Cubic DYS
•    İşler Yayın Dağıtım – Novosoft Cubic DYS
 

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.