İş Ortağı - Orhan ÖCAL - Proje Yöneticisi
Orhan ÖCAL - Proje Yöneticisi


İşi yapmanın yarısı işi anlamaktır. İş analizi iyi yapılmayan ERP projelerinde istenen verim elde edilmez. Workcube yanlış yapsanız dahi yeni gerçeklerinize uyum sağlayacak esneklikte.

İş Tecrübesi

15+ Yıl

Özgeçmiş

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Okul yıllarında bilgisayar ve bilgisayarlı muhasebe eğitimleri ile bilgisayar ve eğitmenlik konularına yoğunlaştı. 2000 yılında Mikro Yazımlevi bünyesinde başlamış olduğu ERP Proje sorumlusu görevi ile eğitim ve danışmanlık konularında birçok firmada sektörel tecrübeler kazandı. Eğitimleri daha ileri boyuta taşımak için 2006 yılında aldığı MCPD (Microsoft Certified Proffessional Developer) eğitimi ile yazılım dünyasında da giriş yaptı.

2008 yılında Land Mark Holding A.Ş. bünyesinde başlamış olduğu Bilgi İşlem Müdürlüğü görevi ile 25 farklı konuda çalışan firmalara ERP süreç yönetimi ve geliştirilmesi konularında çalışmalar yaptı. Farklı sektörlerde bulunan bu firmalarda Kimya, Yiyecek ve İçecek, Gıda, Pazarlama, İthalat, Servis ve Bakım gibi konularında tecrübeler kazandı. Halen 2014 yılında kurmuş olduğu OrfeSoft Yazılım ve Danışmanlık bünyesinde ERP Proje Yönetimi başta olmak üzere Entegre ve Sektörel yazılımlarla çalışmalarına devam ediyor. 2018 yılında katıldığı Workcube eko sisteminde satış ve proje yönetimi alanlarında firmalara destek veriyor.

İş Uzmanlığı

Proje Yönetimi, ERP Programları, Maliyet Muhasebesi, Yazılım, Veritabanı

Workcube Uzmanlığı

ERP Uygulamaları

Teknik Uzmanlık

C#, ASP.Net, Veritabanı, DevExpress Controlleri

Sektörel Deneyimler

Ankastre Ürünler İmalatı, Çay Ürünleri İmalatı, Tekstil İmalatı, Deri ve Deri Ürünleri İmalatı, Ambalaj Ürünleri İmalatı, Mobilya ve Hediyelik Eşya İmalatı, Paslanmaz Mutfak Gereçleri İmalatı, Matbaacılık, İnşaat, Gıda, Yiyecek ve İçecek, Elektronik Eşya Teknik Servis

Projeler

  • Mekappa Ankastre Ürünleri: Satış siparişi ile başlayan sürecin stok tedarik ve kabul işlemleri, planlama, depo yönetimi, ürünlerin üretilmesi, satış ve satış sonrası hizmetleri kapsayan bütünleşik ERP sürecin tamamı yönetilmektedir. Finansal işlemler ile tahsilat, ödemeler, risk takibi gibi işlemlerin takibi. E-Fatura, E-Arşiv faturalarının yönetilmesi ve E-Defter için dönem kapatılması gibi süreçlerin takibi. Maliyetlerin yönetilmesi için giderlerin dağılımı ve personel ücretleri gibi unsurlarında dahil edildiği maliyet muhasebesinin takibi. Üretim Planlama ile ihtiyaçların belirlenmesi ve kapasite planlaması. Satış sonrası teknik servis işlemleri ve servis ağının süreç içerisine dahil edilmesi. İş süreçlerini basitleştirilmesi için özel yazılımlar ile desteklenmiştir. B2B Protalı yazılarak Servis, Bayi ve Satış temsilcilerinin sistem üzerine entegre olması sağlanmıştır.
  • Kotil Dış Ticaret: Depo yönetimi, stok ihtiyaçlarının belirlenmesi ve yurtdışı siparişlerinin takip edilmesi. İthalat işlemleri ve ithalat maliyetlerinin sistem üzerinden hesaplanması ve raporlanması aşamalarının takibi. Resmi personel bordro ve muhasebe işlemlerinin yönetilmesi. Finansal işlemler, satış ve müşteri risk yönetimi gibi süreçlerin takibi. B2B Portali yazılarak müşteri ve tedarikçi firmaların sipariş ve raporlarını görebilmeleri ile sisteme entegre olması sağlanmıştır.
  • AHS Yılmaz Matbaacılık: Matbaacılık sistemine uygun özel yazılım yazılarak satış sipariş, üretim planlama ve üretim sahasında operasyonların yönetilmesi.
  • Okumuş Çay: Rize de bulanan çay fabrikası için alım yerleri bilgilerinin kayıt altına alınması, kantarlar ile haberleşerek tartım bilgileri ile alım yeri cari hesaplarının takibi ve üretim aşamalarının operasyonel süreçleri uygulanmıştır. 

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.