İş Ortağı - Ömür CAMCI - Mobil Uygulamalar Lideri
Ömür CAMCI - Mobil Uygulamalar Lideri


Workcube J2EE TomCat üstünde koşuyor. Tek bir geliştirim her yerde yayınlanabiliyor. Bu uygulamayı bütün olarak mobile taşıma imkanı veriyor. Workcube'un kardeşi Livo ile bunu daha ileri taşıdık.

İş Tecrübesi

15+ Yıl

Özgeçmiş

ODTÜ Matematik’ten mezun olduktan sonra yazılım sektörünün daha seçenekli/öğretici olduğunu düşündüğünden İstanbul’a geldi. Java ve Coldfusion kullanılarak oyun ve portal yazılımlarının yapıldığı Intersoft’da işe başladı. Java ve ColdFusion kullanılarak birçok iş modüllerini, özel komponentleri geliştirdiği Workcube’de çalıştı. Ayrıca farklı projelerin implementasyonlarında görev aldı. Yaklaşık 2 yıl geliştirdiği birden fazla mobil/desktop/web uygulamaları satışının yanı sıra teknoloji eğitimleri veren özel bir kursta java eğitmenliği yaptı.

Görsel veri istihbarat analizleri yapan bir web uygulamasını geliştirme/geliştirme imkanı sunan KOMSA’da iş hayatına devam etti. Beraberinde ek olarak, bankalar için kara para senaryoları üzerinden alarmlar üretip yönetmeye imkan veren bir uygulama geliştirdi.

Tivibu gibi Türkiye için ilk IPTV projesinde çalışma isteğiyle TTNET’te çalışmaya karar verdi. 3 yıl IPTV geliştiriinde çalıştı, akabinde TTNET’in Kurumsal Yazılım Mimarisine odaklandı. TTNET Mobil Yazılım Platformunun Analiz ve Geliştirilmesi, Varlık Yönetim Altyapısının Analizi ve Yazılım Altyapısının Geliştirilmesi, Kurum içi SSO (Single Sign On) Altyasının Analizi ve Yazılım Altyasının Geliştirilmesi aşamalarında aktif rol aldı. Son 1-2 yıldır, SpeedyMemo ve Livo şirketlerinin kurucu ortağı ve yazılım mimarı olarak çalışma hayatına devam etmekte.

İş Uzmanlığı

Yazılım Uzmanlığı, Yazılım Mimarisi, Proje Yönetimi

Workcube Uzmanlığı

Workcube Framework ve Mobil Uygulamalar

Teknik Uzmanlık

Web, Desktop, Mobil yazılım

Sektörel Deneyimler

IT, Telekominikasyon, Eğitim, Eğlence

Projeler

 • Ixir Portallerinin Yazılımı
 • General Sigorta için Finans uygulamalarının yazılımı
 • Workcube ERP’nin java ve fusebox altyapılarının geliştirilmesi; satın alma, satış, içerik yönetimi, iş akış yönetimi, varlık yönetimi, eğitim vb. modüllerinin geliştirilmesi
 • Workcube’un Hedef Eczacılık, Hızlı Sistem implementasyonları.
 • Citibank için banka yazılım altyapısının (framework) geliştirilmesi.
 • Erguvan firması için Web tabanlı görsel veri istihbarat, analiz uygulamasının geliştirilmesi.
 • Kara para aklama senaryoları işletilerek, üretilen şüpheli durumlar için alarmlar üreten, bu alarmları yöneten uygulama çalışması.
 • Tivibu IPTV projesi kapsamında IPTV kutularının sağlanması, kutu yazılımlarının yazılması, yazdırılması.
 • TTNET Mobil Uygulama Geliştirme Platformunun satın alınması, geliştirilmesi.
 • TTNET SSO (Singlel Sign-On) Projesi kapsamında bütün TTNET uygulamalarının oturum açma altyapısının tekilleştirilmesi.
 • SpeedyMemo: Anlayarak Hızlı Okuma platformu haline getirdiğimiz SpeedyMemo ile öğretmenin kontrolünde ve okulun gözetiminde, öğrencilerin okuma faaliyetlerini görüp raporlama, yönlendirme, hızlı okuma metotlarıyla daha ideal hale getirme sağlanır.
 • Livo: Kurumsal Mobil uygulama geliştirme platformu ifadesiyle tanımladığımız Livo’yla, kurumsal mobil uygulamalarını mobil uygulama geliştirmeyi bilen/bilmeyen web geliştiriciler normalden daha kolay, daha hızlı mobil uygulamalar geliştirdiği gibi, kurumlar bütün mobil uygulamalarını tek bir platformda tutma/yönetme imkanına kavuşurlar.

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.