İş Ortağı - Oktay KAHYA - Yalın Üretim Ve Sistem Danışmanı
Oktay KAHYA - Yalın Üretim Ve Sistem Danışmanı


Üretim Sisteminde israfları yok edebilmek için bilgi yönetimi son derece önemlidir. Üretimin performansını sürekli iyileştirmek için hem yalın üretim tekniklerinin hem de bilgi yönetiminin birlikte uygulanacağı bir sistem tasarlamak ve uygulamak kaçınılmazdır.

İş Tecrübesi

20+ Yıl

Özgeçmiş

1967 yılında Karamürsel Kocaeli'nde doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. E.C.A Odöksan fabrikasında planlama mühendisi olarak 1992 yılında iş hayatına başladı. 

AKKÖK gurubuna ait AK-AK Tekstil fabrikalarında 13 yıl planlama, kalite, kapasite, standart maliyet, yatırım, fizibilite konularında mühendislik hizmetleri ve proje müdür yardımcısı olarak çalıştı. Bu dönem içerisinde bilgi işlem ekibi ile beraber süreç iyileştirme ve raporlama konularında aktif rol aldı. Ayrıca ORACLE ERP/MRP yazılım uyarlamasında anahtar kullanıcı olarak görev yaptı.

2007 yılında Mobilya sektörüne geçerek ÇİLEK mobilya fabrikasında süreç iyileştirme yöneticisi olarak göreve başladı. Yalın üretime geçiş çalışmaları ile birlikte Yalın Üretim Yöneticisi olarak Çilek Mobilyada görevine devam etti. 2012 yılında SAP ERP yazılımının devreye alınmasında görev aldı. 2015 yılında Yalın üretimde KANBAN uygulamaları ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje birinciliği ödülü alındı.

2016 yılında kendine ait danışmanlık şirketi açarak mobilya sektörü başta olmak üzere çeşitli firmalara Yalın Üretim ve Sistem danışmanlığı yapmaktadır.

İş Uzmanlığı

Proje Yönetimi, Yalın Üretim, İş Analizi, Program Geliştirme, Planlama

Teknik Uzmanlık

Ara yüz Tasarımı, İş Analizi, Program Geliştirme

Sektörel Deneyimler

Mobilya, Tekstil, Makine, İnşaat

Projeler

  • Mobilya sektörüne özel üretim, kapasite, maliyet yazılımı

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.