İş Ortağı - Kaya UĞUR - Satış ve Yönetim Danışmanı
Kaya UĞUR - Satış ve Yönetim Danışmanı


Beyni bir canlı için ne ifade ediyorsa bir şirket için de ERP aynı şeyi ifade eder. Günümüz iş dünyasında verinin, iş süreçlerinin ve zaten çok dar olan kaynakların iyi yönetimi şirketleri yarışta bir adım öne çıkarır. ERP burada sahneye çıkar ve arkasında sürekli duran sahibine istediği kazançları sağlar.

İş Tecrübesi

25+ Yıl

Özgeçmiş

1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1988 yılında Unilever Türkiye’de ev ve kişisel bakım ürünleri satış bölümünde başladı. Satış, marka yönetimi, müşteri yönetimi, ticari pazarlama, merchandising ve müşteri servisi konularında uzmanlaştı. 1998 yılında küçük elektrikli ev aletlerinde faaliyet gösteren Cankurtaran Holding’de Rowenta ve Conti markalarının satış ve pazarlama yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 

2001 yılından itibaren 2008 yılına kadar Siemens Türkiye’de cep ve dect telefonların birim yönetimi, iç denetim ve genel satış pozisyonlarında çalıştı. Çelik mutfak aletleri üreten Hisar’da pazarlama genel müdür yardımcılığı ile devam eden kariyerine 2010-2013 yılları arasında kablo sektöründe dünya pazar liderlerinden Nexans Türkiye’de satış direktörü olarak devam etti.

Profesyonel kariyerinde edindiği bilgi, yetkinlik ve tecrübe birikimiyle 2014’den itibaren satış ve yönetim ve konularında danışman olarak çalışmaya başladı. Danışmanlık konuları arasında dağıtım, satış stratejileri, iş planları ve süreçlerinin tanımlanması ve uygulanması yer alıyor.

İş Uzmanlığı

Satış, Marka Yönetimi, Müşteri Yönetimi, Ticari Pazarlama, Merchandising ve Müşteri Servisi

Sektörel Deneyimler

Toptan, Perakendecilik ve Key Accounts Satış, Küçük Elektrikli Ev Aletleri, Tüketici Elektroniği, Elektrik ver Elektronik (B2B), Çelik ve Porselen Mutfak Aletleri, Kablo ve Kablo Aksesuarları

Projeler

  • Nexans Türkiye - Satış Dağıtım Ağının Kurulması, Distribütör Sözleşmelerinin Yapılması, Satış Prim Sistemin Oluşturulması, Satış Organizasyonun Yeniden Yapılandırılması
  • Hisar Çelik Eşya - Marka ve Kurumsal Kimliğinin Yenilenmesi 
  • Siemens Türkiye - Mobile Telefon Birimin Yeniden Yapılandırılması (Organizasyon, Pazarlama Aktiviteleri, Satış Sonrası Hizmetler)
  • Cankurtaran Holding - Conti Markasının Yeni Marka Kimliği ile İç Piyasaya Sunulması
  • Unilever Türkiye - Saç Bakım ve Erkek Parfümeri Ürünlerinin Rölansmanı, Lever ve Elida İçin Key Account Satış Yönetimi Sisteminin Kurulması, Müşteri Servisi Süreçlerinin Denetlenmesi ve İyileştirme Önerilerinin Yapılanması

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.