İş Ortağı - Faruk İBAÇOĞLU - Dijital Dönüşüm Uzmanı
Faruk İBAÇOĞLU - Dijital Dönüşüm Uzmanı


"Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır."

İş Tecrübesi

20+ Yıl

Özgeçmiş

1966 yılında Brilon Almanya’da doğdu. Almanya’da ilk ve orta öğretimini tamamlandıktan sonra 1984 yılında Türkiye’ye döndü. Burada 1985 yılında Üsküdar Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliğine devam etti. Eğitim devam ederken 1987'de TES Bilgisayar'da Sistem Destek ve Destek Yazılımcısı olarak çalışmaya başladı.

TES Bilgisayar döneminde PC donanımlarında BIOS değişimlerinden, Novell Sistemlerine, MRP Yazılımlarla çalışmaya ve yabancı yazılımlara ek yazılım modüller geliştirerek yerelleştirme çalışmaları yaptı.

1993-1994 döneminde Nestle Türkiye kuruluşunda NEZOOM Projesinin BT Proje Lideri olarak tercüme yerelleştirme ve Network çalışmalarında bulundu. Bu çalışmalar esnasında AS/400 ve Novell SAA ile PC – Mini Bilgisayar bağlantılarını yaparken UTP CAT 5 ve benzeri yeni teknolojileri kullanarak alternatif çalışmalar yaptı.

Çalışma döneminde genel olarak Üretim Sistemleri üzerinde çalışmalarda bulundu. Bu çalışmalar arasında yazılımların şirketlere yerelleştirmesi, personele yazılım eğitimleri, yazılım ihtiyaçların tespiti ve proje bazında güncelleştirmesini sağlamak, Endüstriyel Otomasyon ve birçok teknoloji konularında çalışmalarda bulundu.

Halen serbest çalışarak danışmanlık ve analizler yaparak değişik sektörlere hizmet vermekte.

İş Uzmanlığı

Stratejik Yönetim, Re-Organizasyon, Optimizasyon, Proje Yönetimi, Yazılım Analizi/İhtiyaçların Tespiti/Çözümlerin oluşturulması

Teknik Uzmanlık

Veri Tabanı Tasarımı ve Yönetimi, Sunucu ve Network Sistemleri, Endüstriyel Otomasyon Sistemleri

Sektörel Deneyimler

Perakendecilik, İthalat/İhracat, Mobilya, IT, Makine, Gıda, Dağıtım, Tekstil, Üretim

Projeler

  • Interpress Basın Yayıncılık kuruluşunda Hibrit Network Sistemin yönetilmesi ve güncelleştirme çalışmaların yapılması.
  • Nestle Türkiye – NEZOOM Projesi BT Lideri olarak yerelleştirme çalışmaları, Novell, AS/400 Yerel Ağ tasarımı ve uygulaması, X.28 uzak haberleşme sistemlerin oluşturulması.
  • Formpart – Fabrika BT Müdürü olarak İhtiyaç Planlaması, BOM, Performans tespit vb. yazılımların geliştirilmesi ve harici yazılımların yerelleştirilmesi.
  • John-Deere Hattat Joint Venture Kuruluşunda, BT Müdür Yardımcısı olarak Fiber Optik Network oluşturulması, yazılım tespiti vb. çalışmalar.
  • Atateks BT Haberleşme Sistemlerin iyileştirilmesi, Üretim yazılımı eklerin geliştirilmesi.
  • Akateks Fabrika BT Sorumlusu olarak, BT dahili ve harici haberleşmelerin iyileştirilmesi, Üretim sahasından Veri Toplama sistemin oluşturulması, Akdata Yazılımın dahili desteğin sağlanması vb. çalışmalar.

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.