İş Ortağı - Elif TAŞTAN - Stratejik Yönetim Danışmanı
Elif TAŞTAN - Stratejik Yönetim Danışmanı


Büyüklüğü ne olursa olsun günümüzde bir işletmenin var olabilmesi; global, esnek, hızlı bir bilgi yönetim sistemine sahip olması ile mümkündür. Pazardaki fırsatları zamanında görüp değerlendirebilmek için bir işletmede digital dönüşüm tercih değil, olmazsa olmazdır.

25+ Yıl

Özgeçmiş

1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2002 yılına kadar bilişim sektöründe network ve güvenlik uzmanı, sistem mühendisi, network ve güvenlik yöneticisi olarak çalıştı.

2002 - 2007 yılları arasında, kurucu ortağı olduğu yazılım firması ile turizm seyahat acentalarına, KOSGEB ve TUBİTAK destekli terzi dikim ve paket program olarak ofis yazılımı, B2B ve B2C internet çözümleri, internet pazarlama hizmetleri sundu.

Akdeniz bölgesinde çok sayıda işletmeye yazılım uyarlama danışmanlığı, yönetim, bilişim, proje danışmanlığı, kobi ve yönetici koçluğu ve ilgili eğitim hizmetleri verdi.  Ayrıca, üniversite sanayi işbirliği, kümelenme gibi konularda yerel dinamiklerle ortak projelerde yer aldı. Çukurova Üniversite Sanayi Ortak Araştırma Merkezi'nde bölgesel üniversite-sanayi işbirliği faaliyetlerinde ve Toros Üniversitesi'nde, Teknoloji Transfer Ofisi'nin kurulumu ve bölgesel üniversite-sanayi işbirliği faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde görev aldı. Akdeniz Bölgesindeki insan kaynaklarının işletmelere tanıtımı ve verimli kullanımı adına iş ararken iş üretenler (isuretenler.com) projesini geliştirdi.

Mersin İTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Akdeniz Yönetim Danışmanları Derneği/Mersin Yönetim Kurulu Üyesi, Akdeniz Girişimcileri Proje Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Oda Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyon Başkanıdır. 

Workcube Dijital Dönüşüm Uzmanlığı programına katkı sağlamak ve DİGİ'lere (Dijital Girişimler) danışmanlık yapmak üzere 2017'de Workcube topluluğuna katıldı ve İstanbul'da çalışmaya başladı.

İş Uzmanlığı

Kurumsallaşma, Stratejik Planlama ve Yeniden Yapılandırma, Stratejik Yönetim, Re-Organizasyon, Optimizasyon, Proje Yönetimi, Girişimcilik, Devlet Destekleri, Yazılım Seçimi, Organizasyon Kurulması Ve İyileştirilmesi, Sistem Analizi, İş Ve Süreç Geliştirme Ve İyileştirme, Kurumsal Koçluk

Teknik Uzmanlık

Sistem Mühendisi, Sistem Analisti

Sektörel Deneyimler

IT, Makine, Tarım, İnşaat, Hizmet, Eğitim, Kar amacı gütmeyen kurumlar

Projeler

  • Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü yazılım uyarlama projesi
  • Mersin ve Adana işletmelerinde yeniden yapılanma ve optimizasyon projeleri
  • Toros Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi kurulumu
  • Proje kültürünün yaygınlaşması adına “proje döngüsü yönetimi ve hibe/destekler” eğitimleri
  • İş Ararken İş Üretenler – İşsiz gençler ile projeler geliştirerek ekonomik değerler üretmek
  • Workcube Catalyst DDU: Dijital Dönüşüm Uzmanları Programı


 

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.