İş Ortağı - Barış ÜLKÜ - İş Geliştirme Lideri
Barış ÜLKÜ - İş Geliştirme Lideri


"Workcube bir firmanın ihtiyacı olan 36 ayrı yazılımı tek bir bünyede uygun bir şekilde sunan eksiksiz bir iş network'üdür. Firmaların her süreci yönetebilecekleri bir araç olmanın ötesinde, dijital girişimcilerin hızlı bir şekilde kendi sektörel yazılımlarını, giriş engelleri olmadan hayata geçirebilecekleri açık kaynak kodlu bir platformdur."

İş Tecrübesi

20+ Yıl

Özgeçmiş

1975 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi’nde Makine Mühendisiliği okudu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Executive MBA yaptı. 22 yaşında ilk olarak çocuklar için İzmir’de inşa edilen Uzay Kampı’nın simülatörlerini üretmesi ile başlayan iş macerası Türk Traktör’de Sektörler Mühendisliği, Yan Sanayi Geliştirme Liderliği, DBF Otomatik Araç Yıkama Sistemleri’nde sırasıyla Teknik, Ticari ve Genel Müdürlük, AIG Hayat Firması’nda üst düzey yöneticilik ve UFO Isıtıcıları’nın yurtdışı iştirakleri CEO’luğu görevleriyle devam etti. 

Bu 20 yılı aşkın süreçte ulusal ve uluslararası düzeyde fabrikalar kurdu. Sistemler geliştirdi, projeler yönetti. Ulusal ve uluslararası dağıtım ve satış ağları kurdu, krizler yönetti ve her çalıştığı firmada dijitalleşme öncelikli kontrol edilebilir sistemler kurdu. Sonuç olarak çözümün dijital dönüşümde olduğunu görüp bu alana yöneldi.

2019 yılında Workcube Topluluğuna İş Geliştirme Lideri olarak katıldı.

İş Uzmanlığı

Fabrika Kurulumları, Stratejik Yönetim, Re-Organizasyon, Optimizasyon, Proje Yönetimi, Kriz Yönetimi, Uluslararası Dağıtım Ağları Kurulumu.

Workcube Uzmanlığı

ERP, PMS, CRM, B2B, B2C

Teknik Uzmanlık

Mekanik Mühendislik ve Otomasyon

Sektörel Deneyimler

Otomotiv, Makine İmalatı, Sigorta, Elektrikli Ev Aletleri, Uluslararası Dağıtım Ağları Yönetimi

Projeler

  • İzmir Ege Serbest Bölge’sinde yer alan Çocuklar için Uzay Kampı’na simülatörler tasarım ve üretimi.

  • Türk Traktör firmasında dünyanın 87 ülkesine ihracata başlayabilmek için gerekli tedarik ağı’nın Elektrik, Lastik ve Plastik sektörelerinde kurulması ve yönetimi, yan sanayinin geliştirilmesi.

  • Avustralya ve Tayvan’da Hızlı Tren Yıkama Sistemleri üretimi.

  • DBF Otomatik Araç Yıkama Sistemleri’nin yurtdışına açılabilmesi için gerekli tüm kalite, altyapı ve dijital dönüşümünün planlanması ve yönetimi

  • Wolkswagen Şangay fabrikasının Otomatik Araç y-Yıkama Tesisi üretimi.

  • AIG/Hayat, Alico  firmalarında acentaların yönetilebilmesi için gerekli dijital dönüşümün stratejik planlanması ve uygulanması.

  • Trendsandbrands.com internet sitesi kurulumu ve yönetimi.

  • Ukrayna’da UFO firması adına 2 adet fabrika kurulumu, pazarlama ve perakende ağ yönetimlerinin stratejik dijital dönüşümü, ısıtıcı dışında teknolojik ürünlerin UFO markasıyla piyasa sürülmesi planlama ve yönetimi.

  • Ukrayna Dnipropetrosk bölgesinde fittings üretim fabrikası stratejik re-organizasyonu ve yönetimi, firmaya Uluslararası yatırımcı çekilmesinin sağlanması.

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.