İş Ortağı - Bahattin ALCAN - Uzman Satıcı / Workcube Implementer
Bahattin ALCAN - Uzman Satıcı / Workcube Implementer


Son 10 yılda Workcube ile yaptığımız her bir projede alternatif ürünlere göre %70'lere varan sürdürme maliyeti sunduk.

İş Tecrübesi

25+ Yıl

Özgeçmiş

1968 yılında Iğdır’da doğdu. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Teknolojik Cihazlar üreten firmada AR-GE ve üretiminde çalıştı. Bilgisayar kursu üzerine dershane açtı. Askerlik sonrası ihlas Holdingde işe başladı. Açık öğretim işletme bölümünü bitirdi. Özel üniversitelerde şirket yönetiminde başarı stratejileri ve takım çalışması, planlama, maliyet analizi ve bütçe oluşturma yöntemleri, aile şirketlerinde yönetim, kurum yöneticiliği ve zamanı verimli kullanma yöntemleri ile Organizasyon, Optimizasyon, Pazarlama İletişimi, Proje Yönetimi konularında seminer ve eğitimler aldı. KOSGEB Girişimcilik sertifikası ile birlikte KOSGEB’e çeşitli projeler hazırladı. Kiler Holding, Doğa Kolejleri, Anka Danışma grubu, Tente Global gibi şirketlerinde yöneticilik ve uçtan uca yapılanma projelerinde aktif görev aldı. Sistem altyapısı ve entegrasyonu, süreç yönetimi, ERP iş yazılımı, varlık yönetimi yazılım geliştirme ve yönetim ve bilişim danışmanlığı alanında çeşitli sektöründe önemli projelerde görev aldı. Halen YK Holdingde proje ve iş geliştirme direktörü olarak görev yapmaktadır.

İş Uzmanlığı

ERP iş yazılımları, Entegrasyon süreç yönetimi, varlık yönetimi, yazılım geliştirme ve yönetim danışmanlığı ile IT sistem altyapı oluşturma konularında uzmanlaştım. Şirket birleştirme, şirket değerlemelerinin yapılması ve işletmelerin mevcut durumlarından, ulaşmak istedikleri hedefe varmalarını sağlayacak, projelerin oluşturulması ve uygulaması konusunda ihtiyaç duyulan insan kaynağı ve proje için ayrılmış bütçelerin verimli yönetilmesi konusunda kendini geliştirip onlarca benzeri projeleri tamamladım.

Workcube Uzmanlığı

Şirketlerin iş yapma ve stratejisine göre uçtan uca süreçlerinin yeniden tanımlanması ve ERP üstünde implementasyonu gerçekleştirilmesi, ERP Satış Dağıtım, CRM, PAM, PMS, CMS, B2B, B2C, Sektörel eklenti

Teknik Uzmanlık

İş süreçleri Analizi, Veri Tabanı Tasarımı, Arayüz Tasarımı, Web Programlama

Sektörel Deneyimler

Perakendecilik, Eğitim, IT, Hizmet, Reklamcılık, Gıda, Dağıtım, Enerji, Kamuda ulaşım, Kamuda Hizmet, Üretim

Projeler

  • İhlâs Holding’in grup şirketlerine, alt yapı çalışmaları ve sistem destek hizmeti veren Teknoloji firmasında sistem ve eğitim sorumlusu.
  • TGRT Televizyonuna bilgi işlem müdürü görevlendirilmesi. TGRT de yeni yapılanma sürecinde tüm teknik alt yapı ve bilgi otomasyon sisteminin yeniden oluşturulması.
  • İhracat ağırlıklı üretim yapan Tekstil firmasının, bilgi otomasyon yapılanması, verimlilik ve üretim artırıma çalışmaları, tahmini bütçe planlaması, üretim planlaması, satın alma, satış, maliyet oluşturma, ISO belge alım çalışmaları
  • Perakende sektöründe satın alma, Lojistik depo yönetimi, mal kabul, sayım, sipariş, muhasebe, finans ve yeni mağaza açılışı vb. birimlerinin alt yapısının oluşturulması, iş süreçlerinin mükemmelleştirilmesi ile grup şirketlerinin iş süreçlerin sorunsuz IT Entegrasyonu. İki yüze yakın mağazası olan perakende firmasının dağınık yapıda olan 17 mağazadan 153 mağazaya ulaşmasındaki süreçlerin yönetilmesi. ERP sisteminin yenilenmesi, farklı Perakende zinciri olan firmaların mağazalarının satın alınması süreçlerinin yönetilmesi ve mevcut şirketin sistemine Entegrasyonu çalışmaları.
  • Bayi yapılanması ile ayakkabı üretimi ve satışı yapan firmanın, Perakende Mağazacılığı yapılanmasında mevcut sistemlerinin yeniden modellenmesi ve yeni mağazaların açılması süreçlerinin yapılması
  • Ülkemizin en büyük özel okullarından biri olan Doğa Kolejlerinin merkez ve kampüslerinin sistem alt yapısı, bilgi otomasyon işleyişi ve iş süreçlerinin yeniden yapılandırılması, yeni kampüs açılış çalışmaları, okul devir almalarının süreçlerinin oluşturulması ve mevcut yapı ile Entegrasyonunun yönetilmesi, Deloitte, PWC gibi denetim firmaları ile firma değerleme çalışmalarının yapılması
  • Grup şirketlerinin yeni kurulan Holding çatısı altında toparlanması. Üniversite kurulum çalışmaları ve yatırım desteği verilen firmaların projelerinin incelenmesi. Yatırım desteği alan firmaların yapılandırılması. Eğitim ve e-Ticaret sektörüne yönelik, yazılım geliştiren ve danışmanlık veren holdinge bağlı Teknoloji şirketi kurulması ve şirketin yöneticiliği.
  • Yönetim danışmalığı, Eğitim sektörü, Perakende ve e-Ticaret sektörlerinde, sistem kurulumu alt yapı çalışmaları ve organizasyon yapılanması ile yazılım geliştirme danışmanlığı, Ticari yazılımlar geliştiren firmanın bölge temsilciliği ve bayi kanalının oluşturma çalışmaları.
  • Endüstriyel ve mobil ürünler konusunda sektörün lider kurumlarından biri olan teknoloji firmasında. İş geliştirme, Proje Yönetimi, web tabanlı ERP ye geçiş, departmanlar ve şirketler arasındaki iş süreçleri, ürün ve proje geliştirme, Teknik servis biriminin yapılandırılması ve yöneticiliği, Satış ekibinin geliştirilen çözümler, ürünler ile desteklenmesi, Özel ve kamu tarafında yapılan ihalelerin teknik şartname ve sözleşmelerinin hazırlanması projelerin devreye alınmasının yöneticiliği.

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.