İş Ortağı - Ahmet Turan Koçer - Stratejist/Dijital Dönüşüm Uzmanı
Ahmet Turan Koçer - Stratejist/Dijital Dönüşüm Uzmanı


Dijital platformlar kurumların stratejik geleceklerinde önemli bir yere sahiptir.

İş Tecrübesi

30+ Yıl

Özgeçmiş

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunudur. İş hayatına girişimci olarak başlamıştır. İTÜ Yazılım Geliştirme Merkezi Yazılım Destek AŞ’de Prof. Dr. Muhittin Gökmen Yönetiminde Multimedya Tasarım ve Yazılım Geliştirme Mühendislik Sistem Tasarımı Tez Çalışması ile mezun olmuştur.

Şirketlerde yöneticilik, yönetim kurulu üyelik ve başkanlıkları, çeşitli STK’larda kuruculuk, yönetim kurulu ve icra kurulu üyelikleri, komisyon ve komite başkanlıkları yapmıştır. 

Kamu tecrübesi edinmesini sağlayan Belediye Başkan Yardımcılığı, Meclis Başkan Vekilliği ve Belediye Meclis Üyelikleri görevlerinde bulunmuştur. Kamu ve STK’larda bulunduğu görevlerde strateji birimleri, proje takımları kurmuş ve yönetmiştir. Yerel yönetimler için faaliyet tasarımları yapmış, yerel ve bölgesel ekonomik gelişim planları hazırlamış, katılımcılık ve gönüllü organizasyonların geliştirilmesi üzerine çalışmıştır. Özel sektörde stratejik planlama, mali analiz ve planlama, Ar-ge ve eğitim bölüm sorumlulukları ve yöneticilikleri yapmıştır. Mühendislik formasyonu temelinde analitik ve stratejik düşünme, planlama ve yönetim üzerine araştırmalar yapmıştır. 

Halihazırda SMT Danışmanlık AŞ kurucu ve ortağıdır. SMT danışmanlık 2020 yılı itibarıyla “Stratejik Yönetim Danışmanlığı” yanına “Teknolojik Yalınlaştırma ve Dijital Dönüşüm Danışmanlığı” konularını da eklemiştir. Edindiği birikim ve deneyimlerini işletmelere Dijital Dönüşüm yolculuğunda yol arkadaşı olarak konumlandıran Workcube ile birleştirerek işletmelerin dijitalleşmesinde aktif rol almak üzere Workcube eko sistemine katılmıştır. 

İş Uzmanlığı

Stratejik Yönetim, Re-Organizasyon, Optimizasyon, Pazarlama İletişimi, Proje Yönetimi

Workcube Uzmanlığı

Stratejik Planlama ve Yönetim, Organizasyon Geliştirme, Proje ve Proje Takımları Yönetimi, Bütçeleme, Eğitim Planlaması ve Organizasyonu

Sektörel Deneyimler

Kamu, Belediye, BİT, NGO, İletişim ve Medya, Reklamcılık, Yönetim Danışmanlığı

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.