İş Ortağı - Abdullah KARABAY - Uzman Satıcı&Kıdemli ERP Danışmanı
Abdullah KARABAY - Uzman Satıcı&Kıdemli ERP Danışmanı


Workcube, Dijital ekonomide başarılı olmak isteyen Endüstri 4.0 çağının akıllı işletmelerine bütüncül iş, işbirliği ve iletişim yazılımları, stratejik bilgi ve uygulama pratikleri sunarak rekabet güçlerini yükseltir.

İş Tecrübesi

25+ Yıl

Özgeçmiş

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği lisans ve Marmara Üniversitesi Bilgisayar Anabilim dalı yüksek lisans mezunu. Devletin açtığı Öğretim Görevlisi İstihdam sınavlarıyla gittiği Amerika’da Ferris State University ve Delaware University’de Bilgisayar Eğitimi aldı.

Uludağ Üniversitesi’nde 4 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı, akademik dünyadan ayrılarak Robosis Bilgisayar Firması’na ortak oldu. 8 yıl Bilgisayar ve Yazılım Satış ve Uygulama üzerine çalıştı. Ulusal yazılımlarla ilk ERP Uygulama çalışmalarına başladı. Türkiye Bilgi İşlem Müdürü olarak çalıştığı Japon firmasında ERP Projelerinden sorumlu Avrupa Proje yöneticisi oldu. Bu süreçte dünyanın birçok ülkesinde ERP, ERP Üretim Uygulamaları ve Entegrasyonu projeleri yönetti. Finans, Maliyet Yönetimi, Proje Yönetimi ve yönetmiş olduğu JD EDWARS, XPPS ve SAP ERP yazılımları üzerine İngiltere, Almanya, Türkiye gibi birçok farklı ülkede teorik ve uygulamalı eğitimler aldı. Bütçeleri 30.000.000 ile 1.000.000 Euro arasında değişen birçok uluslararası SAP, JDE ve XPPS projelerini yönetti. Türkiye’de ekibi ile birlikte yazdığı Üretim Kapasite Optimizasyon ve Veri Toplama Projesi uluslararası kabul görerek tüm uluslararası fabrikalara model proje olarak uygulandı. 2006 yılında Avrupa serüvenine son vererek halen ortağı İbrahim DİRİL ile birlikte İnfosis Bilişim'i kurdu.

Bugüne kadar 14 farklı Workcube projesini başarıyla tamamladı. Halen Sakarya Üniversitesi Teknopark’ta Üretim Uygulamaları, Kapasite Planlama, Proje Masraf ve Karlılık Yönetimi, Araç Tahsis Yönetimi konusunda Workcube iş ortağı olarak satış, proje yönetimi, kod geliştirme ve eğitim konularında uçtan uca hizmet vermektedir. 

İş Uzmanlığı

Üretim, Üretim Planlama, Üretim Kapasite Planlama, Proje ve Maliyet Yönetimi, Maliyet Muhasebesi, Kanban ve Üretim Yönetimi

Workcube Uzmanlığı

Workcube’ün tüm modülleri; BPM, ERP FA, ERP SD, ERP MM, CRM, HR, PAM, PMS.

Teknik Uzmanlık

Veri Tabanı Tasarımı, Arayüz Tasarımı, Web Programlama, Kod Geliştirme, Raporlama Yazılım Entegrasyonu

Sektörel Deneyimler

Mobilya, İnşaat-Taahhüt, Perakende

Projeler

  • Öner Modüler/Newjoy Mobilya - Workcube B2B, B2C, IK, Muhasebe, Finans, Depo, Sevkiyat, Proje, Maliyet Muhasebesi, Üretim Planlama, Kapasite Planlama, Üretimden Anlık Veri Toplama, BI (Raporlama), Maliyet Yönetimi dahil uçtan uca Workcube uygulamalarının yerleştirilmesi.
  • Danış Yapı/İnşaat Taahhüt - İK, Muhasebe, Finans, Depo, Proje Yönetimi, Masraf Yönetimi, Proje Karlılık Yönetimi, Araç Takip-Tahsis ve Yönetimi, Mıcır ve Beton İstasyonlarından Uzaktan Otomatik Veri Toplama, Akaryakıt Yönetimi dahil uçtan uca Workcube uygulamalarının yerleştirilmesi.
  • Ergünler A.Ş./İnşaat ve Taahhüt - IK, Muhasebe, Finans, Depo, Proje Yönetimi, Masraf Yönetimi, Proje Karlılık Yönetimi, Araç Takip-Tahsis ve Yönetimi, Mıcır ve Beton İstasyonlarından Uzaktan Otomatik Veri Toplama, Akaryakıt Yönetimi dahil uçtan uca Workcube uygulamalarının yerleştirilmesi.
  • Güzel Metal/Toptan Satış - IK, Muhasebe, Finans, Depo, Sevkiyat, Proje Yönetimi, Masraf Yönetimi, Proje Karlılık Yönetimi, Uçtan uca Workcube uygulamalarının yerleştirilmesi.
  • Erdoğan Öner/Perakende Satış - Taksitli Satış, Perakende Yönetimi, IK, Muhasebe, Finans, Depo, Sevkiyat, Proje Yönetimi, Masraf Yönetimi, Proje Karlılık Yönetimi, Uçtan uca Workcube uygulamalarının yerleştirilmesi.

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.