blog - Workcube Dijital Bankacılık Entegrasyon Çözümü WoDiBa İle Tanışın
Workcube Dijital Bankacılık Entegrasyon Çözümü WoDiBa İle Tanışın


Türkiyenin %100 Web Tabanlı İlk Kurumsal İş Yazılımı Workcube'un, Workcube kullanıcısı işletmelerin 22 Banka ile dijital ortamda doğrudan entegrasyonunu sağlayan WoDiBa (Workcube Dijital Bankacılık) çözümü geçtiğimiz günlerde yapılan ön lansman toplantısı ile görücüye çıktı.  

WoDiBa çok sayıda bankayla çalışan, hareket sayısı fazla ve hesaplarını yönetmekte zorlanan işletmelerin bankacılık işlemlerini sistemlerine kaydederken zamandan tasarruf etmelerini ve banka hesaplarındaki nakit akışlarını anlık olarak takip edebilmelerini sağlıyor.

WoDiBa ile bankaların internet bankacılığı sistemlerine giriş yapmaya gerek duymadan banka hareketlerinin Workcube ERP sistemine otomatik aktarılması sağlanıyor. Finans yöneticileri veya tepe yöneticiler tek bir ekrandan tüm banka hesaplarındaki hareketleri, hesap bakiyelerini Workcube arayüzünden gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor.

            

WoDiBa ayrıca tanımlanan kurallara göre para çekme, para yatırma, havale, eft, çek ve senet işlemleri, kredi kartı tahsilat veya ödemeleri gibi banka hesapları üzerinden gerçekleşen tüm banka hareketlerinin herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmadan otomatik olarak Workcube üzerinde muhasebeleşmesini, banka ve cari hesaplara işlenmesini sağlıyor.

Banka hesapları ile ERP sistemi üzerindeki banka hesap bakiyelerini karşılaştırma imkânı sunan WodiBa ayrıca zamanlanmış görevler ile hesaba nakit giriş çıkışlar, çek, senet, kredi ödemeleri, POS üzerinden tahsilatlar gibi bilgileri içeren raporların Excel ve PDF formatlarında e-posta ile ilgili kişilere otomatik gönderilmesini de sağlıyor.


Hedef 150 banka İle Tam Entegrasyon

Workcube Ar-Ge EkibiWorkcube İş Ortakları Gramoni ve Bermuda işbirliği ile geliştirilen çözümün lansman toplantısında Workcube Topluluk Lideri Ömer Turhan ve Gramoni Kurucusu Mahmut Çifçi Workcube iş ortaklarına ve müşterilerine WoDiBa hakkında bilgi verdiler ve soruları yanıtladılar.

Sisteme düzenli olarak yeni bankalar eklemeye devam ettiklerini, hedeflerinin dünyadaki 150 banka ile tam entegrasyon olduğunu belirten Gramoni Kurucusu Mahmut Çifçi, “İlk etapta 22 banka ile Workcube müşterilerini doğrudan entegre edebilir durumdayız. Yaptığımız hesaplamalar ortalama yılda 100.000 adetlik işlem hacmine sahip bir Workcube müşterisinin bu konuda çalışan iş gücü maliyetlerinden yılda %80 oranında tasarruf edeceğini gösteriyor. Bankacılık işlem hacmi çok daha büyük olan müşterilerde ise bu tasarruf %90 seviyelerine çıkıyor” dedi.  Getirdiği zamandan ve paradan tasarruf avantajının yanı sıra WoDiBa’nın en büyük faydalarından birinin de banka işlemlerinin ERP Sistemlerine aktarılması esnasında yapılan kullanıcı hatalarının ortadan kaldırılması olduğunu söyleyen Mahmut Çifçi, bu tip insan kaynaklı hataların kimi durumlarda firmaların yüklü yasal cezalarla karşı karşıya kalmasına sebep olabildiğinin de altını çizdi.  

Workcube İş ortaklarının Workcube Platformu etrafında müşterilerin işlerini kolaylaştıran, maliyetlerini düşüren bu tip ek veya dikey çözümler geliştirmelerini her zaman desteklediklerini belirten Workcube Topluluk Lideri Ömer Turhan “Türkiye'de dijital dönüşümün öncü markalarından biri olarak müşterilerimizin her alanda dijitalleşmesi bizim için önemli. Workcube Platformu üzerinde add-on veya dikey çözüm geliştiren onlarca iş ortağımız büyük bir hızla ürünlerini geliştiriyorlar. Yakın zamanda WoDiBa gibi tüm bu çözümlerimizin tanıtım ve duyurularını arka arkaya yapıyor olacağız. Dijital Dönüşüm konusunda müşterilerimize eksiksiz çözüm ve hizmet sunmak en temel vaadimiz. Bu anlamda Workcube Topluluğu’ndaki tüm üyelerimiz ile birlikte büyük bir sinerji ile çalışıyoruz.” dedi.

"22 banka ile gerçek zamanlı entegrasyon. Havale kaydetmek, hesap bakiyeleri almak yok. Workcube dijital bankacılık var!" sloganı ile duyurulan Wodiba, Workcube iş ortaklığı ekosistemi tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.

WoDiBa'nın %100 entegre çalıştığı Workcube ürün ailesini yakından tanımak için lütfen tıklayın.


05 Nisan 2019

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.