blog - Slingsan'ın Dijital Dönüşüm Yolculuğunda Tercihi Workcube
Slingsan'ın Dijital Dönüşüm Yolculuğunda Tercihi Workcube


Endüstriyel Çanta (Big Bag) üretiminde dünyanın önde gelen üreticilerinden Slingsan madencilik, kimyasal taşımacılık, çimento, inşaat, ilaç ve gıda gibi farklı sektörleri kapsayan çok uluslu bir müşteri tabanının stratejik tedarikçisi olarak Tekirdağ'da faaliyetlerini sürdürüyor. 

Avrupa yönetmelikleri ve spesifikasyonlarına uygun olarak %100 poliproplen ve %100 geridönüşümlü üretim gerçekleştiren Slingsan'ın ürün gamı içerisinde Bigbag, QBag, Konteyner bag , Asbest bag , Clean bag , Conductive bag, Sling ve Slingbagler yer alıyor.  

Slingsan-Mifa Proje Ekibi

İlk Hedef %100 Konsolidasyon

Kullandığı birbirinden bağımsız ve raporlama yeteneği olmayan çözümler ile gerçekleştirdiği büyümeyi kontrolde güçlük çeken Slingsan tüm birimleri, operasyonları ve ekosistemini uçtan uca birbirine bağlayan ve tüm süreçlerini dijitalleştirecek bir çözüm arayışına girdi. Workcube'un da içinde yer aldığı tedarikçilerle yapılan görüşmeler sonucunda Slingsan Workcube'de karar kıldı. Slingsan Projesi Workcube İş Ortağı ve Yönetim Danışmanı Altan Güngör ve Mifa Sistem tarafından hayata geçiriliyor. 

Süreçlerindeki karmaşık yapıyı ve birbirinden kopuk olmasının getirdiği verimsizliği tek platformda kontrol altına alabilecek olması, %100 internet tabanlı bir çözüm olarak dijital dönüşümün gerektirdiği tüm aşamalarda hem ürün, hem hizmet veren profesyonelleri ile çözüm sunabiliyor olması Slingsan'ın Workcube'u tercih etmesindeki en temel sebepler arasında yer alıyor. 

Aralık 2019'da başlayan projenin birinci fazında hedef; satış, satın alma, finans, insan kaynakları, üretim, lojistik gibi farklı birimlerdeki tüm süreçleri uçtan uca Workcube üzerine taşıyarak  biribiriyle %100 entegre hale getirmek, optimize etmek ve dijitalleştirmek.

Proje kapsamında üretim süreçlerinde yapılacak çalışmalar ile Slingsan için en büyük sıkıntılardan biri olan, üretilen ürünlerin maliyet tahminlemesi ve anlık takibinin sağlanması da projenin birinci fazının temel hedefleri arasında yer alıyor. Proje kapsamında ayrıca üretim ve sevkiyat operasyonlarının el terminalleri ile mobilizasyonu gerçekleştirilecek, lokasyon bağımsız takip ve onay mekanizması kurularak süreçlerde herhangi bir insan hatasının meydana gelmesinin önüne geçilecek.  

IOT Entegrasyonu İle Tam Dijitalleşme

Projenin ikinci fazında üretim ve operasyonlarda kullanılan tüm makine ve cihazlar IOT bağlantıları ile Workcube'le etegre hale getirilerek üretim hattından anlık veri akışı sağlanacak. Bu kapsamda yapılacak çalışmalarda makine değerleri anlık olarak Workcube'den izlenecek, hata bildirimleri takibi ile birlikte üretimin aksamaması için önceden önlem alınması sağlanacak.

Sistemdeki tüm verilerden oluşan bilginin güçlü görsellerle ve akıllı simülasyonlar ile üst yönetime ve birim yöneticilerine kapsamlı raporlar olarak sunulacağı projede Slingsan'ın yerel ve ulusal pazarda rekabet gücünün arttırılması en temel başarı kriteri. 


Workcube Çözümleri Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Tıklayın


02 Ocak 2020

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.