blog - Pandemi Döneminde Uzaktan Çalışma - Workcube İle Mümkün!
Pandemi Döneminde Uzaktan Çalışma - Workcube İle Mümkün!


Uzun yıllardır Workcube olarak işletmelere globalleşmenin boyutlarını, serbest çalışma trendinin (self-employment) dünyada hızla yükseldiğini, ofissiz şirketler, şirketsiz çalışanlar devrinin başladığını, müşterilerin artık şirketlerden daha dijital olduğunu ve satın alma karar ve faaliyetlerini internete kaydırdığını, bunun için de şirketlerin biran önce dijitalleşmesi ve bilgi sistemlerini 7/24 her yerden erişilebilir sistemlere çevirmesi gerektiğini anlattık, anlatmaya da devam ediyoruz.

Ancak bugün hepimizin hayatına giren COVID-19 bu konuda son sözü söyledi. “Uzaktan çalışma yönetimi ve buna uygun dijital altyapı gereksinimi artık bir ‘Olsa iyi olur – Nice to have’ değil, ‘Olması zorunlu – Must to have’ durumdur” dedi ve kuralları koydu.

Salgınlar, doğal afetler, globalleşmenin getirdiği tehditler karşısında şirketler de hayatta kalma mücadelesi içerisine giriyorlar. Ancak bu süreçlerde kritik iş bilgilerine, iş süreçlerine erişim sağlayabilen, işbirliği ve iletişim araçlarını çalışanlarının kullanımına sunabilen, uzaktan ama tıpkı şirkette birlikteymiş gibi aynı ortak data üzerinde gerçek zamanlı işleyebilen şirketler tüm bu olan bitenlerle daha iyi başa çıkabilir durumdalar, veya olacaklar.

Aslında, evden veya uzaktan çalışmanın faydaları, birçok kurumun kriz geçtikten sonra bu uygulamaları devam ettirmesine de sebep olabilir. Video konferanslar ve toplantılar kurumsal seyahatleri, şehir içi trafikte kaybolan zamanı azaltabilirken, farklı coğrafyalarda uzaktan çalışabilen ve yönetilebilen bir işgücüne sahip olma opsiyonu işletmelerin pahalı büyük şehirlerdense ofislerini daha sakin küçük kentlere taşımalarına olanak verebilir.  Ayrıca işletmeler sürdürülebilirlik veya karbon ayak izlerini azaltma söz konusu olduğunda evden çalışmayı akıllı bir uzun vadeli strateji olarak görebilirler.

Workcube Uzaktan Çalışmanız İçin Gerekli Altyapıyı Size Nasıl Sunar?

  • Uzaktan erişim, %100 web tabanlı bir iş yönetim sistemi olan Workcube’un doğasında bulunan temel bir özelliktir. Workcube müşterileri, ERP, CRM, Projeler, İnsan Kaynakları, dijital varlıklar, fiziki varlıklar ve Workcube üzerinde yönetilen tüm verilerine ve bağlı modüllerine herhangi bir yerden, herhangi bir zamanda, herhangi bir cihazdan erişebilir ve iş yönetimi süreçlerini kesintisiz olarak gerçekleştirebilirler.
  • Workcube kullanan bir işletmede çalışanların evden çalışma düzenine geçmesi için laptop’ını alıp eve gitmesi yeterlidir.  O da yoksa cep teflonundaki tarayıcıyı açıp orada şirketin Workcube adresine eirşmesi yeterlidir.
  • Workcube işletmenizin tüm birimlerinin ortak kullanabileceği bir çözümdür. Binlerce temel iş fonksiyonuna sahiptir. Depodan, call center’a, online satıştan proje şantiye ekiplerine, üretimden lojistiğe tüm birim ve ekipleriniz aynı sistem üzerinde bir arada çalışır. Bu sayede operasyonlar ve süreçler tıpkı aynı ofiste yan yana çalışıyormuşçasına kesintisiz ve sorunsuz akar.
  • Dijital arşiv fonksiyonu ile tüm kurumsal belgelere de 7/24 erişilebilir.  Workcube’de tekliften sözleşmeye, ürün belgelerinden çalışan özlük belgelerine, proje dokümanlarından müşteri analizlerine binlerce farklı formatta belgeyi merkezi olarak depolar, sınıflar, versiyonlar ve yetkileri ölçüsünde çalışanlarınızın kullanımına açarsınız.
  • Sadece bir internet bağlantılı cihaz ile erişilebilir olduğundan Workcube’de veri oluştuğu yerde anında kayıt altına alınır ve gerçek zamanlı veri ile çalışılır. Bu verinin kaynağı bir saha servis elemanı da olabilir, üretimdeki operatör de, şantiyenizeki mühendis veya Workcube’e IOT entegrasoyu ile bağlanmış bir makine de olabilir. Bu sayede Workcube’de veri kayıpları önlenir ve herkes gerçek zamanlı veri ile işini yapar.
  • Workcube’de veri bir yerden girer ve işlenerek işletmenizin içerisinde akar. Örneğin teklif siparişe, sipariş irsaliyeye, irsaliye faturaya dönüşür. Ya da pazarlamada tanıtım yapılan bir müşteri sadece alıcı kutucuğu işaretlenerek anında muhasebe departmanı için bir cari kayda dönüşür. Bu sayede Workcube ile veri tekrarı yok olur, verimlilik ve hız sağlanır.
  • Workcube birimler arası iletişim ve işbirliğini hızlandırır. Workcube sadece ERP veya CRM fonksiyonları sunan bir çözüm değildir. İçerisinde ekiplerin birbirleri ile sürekli temas halinde olmalarını, ortak data üzerinde çalışarak işbirliği yapmalarını sağlayan onlarca araç ve fonkisyon vardır.
    Hızlı mesajlaşma, uyarı-onay mekanizması, ortak ajanda yönetimi, task management araçları, not bırakma özelliği, İdari işler ve İK departmanı ile ilişkileri kolaylaştıran self-servis araçları, duyurular, anketler gibi daha pek çok farklı fonksiyon.

Workcube bu gün de yarın da işinizin dijitalleşmesi ve coğrafyadan- zamandan bağımsız işleyebilir hale gelmesi için gereken her şeyi size sunar.

Workcube Ürün ve Çözümlerini Yakından Tanımak için Tıklayın


13 Nisan 2020

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.