blog - Eyüp Sabir Tuncer ve Levent Kimya Pandemi Döneminde İşlerini Workcube ile Nasıl Yönetiyorlar?
Eyüp Sabir Tuncer ve Levent Kimya Pandemi Döneminde İşlerini Workcube ile Nasıl Yönetiyorlar?


Katalizör Genel Müdür Yardımcısı Olgar Ataseven’in moderatörlüğünde gerçekleştirdiğimiz webinarda Türkiye’nin kişisel hijyen, kozmetik ve ev hijyeni alanında Türkiye'nin tanınmış markalarından Eyüp Sabri Tuncer ve Porçöz konuklarımız arasındaydı. Her iki üretici firmanın Bilgi Teknoloji Müdürünün konuk olduğu webinarda, hem firmaların üretimden operasyona bu süreçte yaşadıkları değişimi hem de Workcube'un kendilerine sağladığı avantaj ve kolaylıkları konuştuk.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi dönemi pek çok sektörde faaliyetleri azaltır veya tamamen durdururken bazı sektörlerde ise halkın ihtiyaçlarını karşılamak için hem üretim hem de dağıtım ve satış kapasitesi kat kat artmak durumunda kaldı. Bu sektörlerin başında ise hijyen ürünleri geliyor.

Eyüp Sabri Tuncer ve Levent Kimya pandemi döneminde üretim ve faaliyetlerini kesintisiz ve normal zamanlara göre kat kat arttırarak sürdürmek durumunda kalan Workcube kullanıcısı müşterilerimiz. İş sürekliliğinin, üretim, dağıtım satış ve lojistik faaliyetlerinin hızlı ve kesintisiz olmasının çok daha kritik bir hale geldiği her iki firma güçlü bir dijital altyapı ile bu günlerde işini kesintisiz bir şekilde yürütüyor.

İşte Eyüp Sabri Tuncer Bilgi Teknolojileri Müdürü Emre Şahin ve Levent Kimya Bilgi Teknolojileri Müdürü Yusuf Ünal’ın konuşmalarından bazı satır başları;

Eyüp Sabri Tuncer Bilgi Teknolojileri Müdürü Emre Şahin 

"Süreçlerimizin tüm aşamasında Workcube kullanıyoruz. Workcube’u şirketimizdeki temel bilgi sistemi olarak konumlandırıyor ve üzerine entegrasyonlar yapıyoruz. Workcube’un iş ortaklığı ekosistemi ile çalışması bizim için bir avantaj. Farklı iş ortakları ile bir arada çalışabiliyoruz. Bu bize çeviklik sağlıyor".

 • Onlarca ülkeye ihracat yapan bir firma olarak işlerimiz Ocak ayından bu yana Covid-19 salgını sebebiyle etkilenmiş durumdaydı aslında.
 • Türkiye’de Mart ayının başında Sağlık Bakanı tarafından ilk açıklama yapıldığında 1,5 aylık satışımızı 1 saatte yaptık.
 • Sadece kolonya değil sabun, oda kokusu gibi farklı ürünler de üretiyoruz.
 • Eyüp Sabri Tuncer bir anda Twitter’da TT oldu.
 • Hızlı aksiyon alarak üretim, satış ve dağıtım kapasitemiz arttırma yoluna gittik.
 • Günlük 250 adet online satış işleme kapasitemizi lojistik konusunda outsource hizmet alarak 3.000’in üzerine çıkarttık.
 • Anlaştığımız lojistik şirketi yabancı bir şirket. Onların sistemleri ile Workcube’u entegre etmek istedik, SAP, Oracle gibi farklı ERP’lerle daha önce entegrasyonlar yaptıklarını ve bunun en az 2,5 ay süreceğini belirttiler. Biz bu entegrasyonu Workcube iş ortağı Force BT ile 2,5 günde yaptık. Bu inanılmaz bir şey oldu onlar için. Workcube’un çevikliği bizim için çok önemli fayda sağladı.
 • Üretim sahamızda dev ekranlarla üretim istasyonlarımızın durumunu görüntülüyoruz bunun performansa da ciddi etkileri oluyor.
 • Workcube üzerinde IOT uygulamamızı bundan 3 yıl önce yaptık. Tüm üretim istasyonlarımız makinelerimiz merkezi Workcube sistemi ile anlık veri alışverişi yapabilir durumda. En son Ankara fabrikamızda kamyonları tartan kantarımızı da Workcube ile entegre ettik, depoya giren çıkan tüm araçları tartıyor, ürün ve hammadde kayıp kaçaklarının olmasını %100 engelliyoruz.
 • Bünyemizde 3 şirket var, 3’ünü de Workcube üzerinde yönetiyoruz. Workcube’un grup içi işlemler özelliği işimizi çok kolaylaştırıyor. Bir tarafa satış faturası olarak girdiğiniz bir kayıt diğer şirket için otomatik bir satın alma siparişine dönüşebiliyor.

Levent Kimya Bilgi Teknolojileri Müdürü Yusuf Ünal

"Levent Kimya, 2013’den beri Workcube kullanıyor. Workcube’den önce işletmede 8 farklı yazılım vardı. Workcube kararından sonra 45 gün gibi kısa bir sürede tüm temel işlerimizi Workcube’den yönetmeye başladık. ERP projeleri için çok iddialı bir süre. Workcube ile bilgi üretildiği yerde kayıt altına alınıyor ve işleniyor. Bu dönemde ve her dönemde gerçek zamanlı veri ile çalışmak çok kritik." 

 • Pandemi ile birlikte üretim kapasitemizi bir anda arttırmak durumunda kaldık.
 • Sadece üretim değil, satış, dağıtım, İK gibi tüm birimlerimiz bu süreçten etkilendi, zira artan iş hacmimizi desteklemek için çok hızla ve yoğun şekilde yeni çalışanlar istihdam ettik.
 • Şu anda mavi yaka hariç beyaz yakalı çalışanlarımızın hepsi evden çalışıyor, en son üretim planlamacılarımız da evden çalışmaya geçti, ancak Workcube üzerinden tüm planlamalarını yapıyor, fabrikadaki operatörlerin üretime başlama durdurma gibi tüm hareketlerini ve üretim sonuçlarını gerçek zamanlı olarak Workcube üzerinden takip ediyor ve yönetiyorlar. 
 • Çalışanlarımızın evden çalışma düzenine geçmesi için tek yaptığı şey laptopunu alıp eve gitmek oldu.
 • Workcube özellikle biz IT yöneticilerinin elini çok güçlendiren bir çözüm.
 • Workcube’den önce Maaş puantajı, bordro sürecimiz 4-5 gün sürerdi, şimdi hesaplama oluşturma ve onaylama dahil bu süre 1 saate indi.
 • Workcube’den önce bir önceki ayın gerçekleşen verilerin ancak bir sonraki ayın 25’inde net olarak görebiliyorduk, şu anda her ayın ilk 3 günü içerisinde bir önceki ayı kapatıyoruz, çünkü veri anında işleniyor, kayıp bir verimiz yok, ay kapanışlarımızın hızı çok arttı.
 • Önümüzdeki dönemde Workcube üzerinde IOT entegrasyonu ve Endüstri 4.0 uygulamalarını hayata geçireceğiz, projemiz KOSGEB’de onaylandı.
 • Diğer girişimimiz Levent Cam da Workcube kullanıyor. Cam üretimi gibi kimyadan tamamen farklı bir üretim sürecini Workcube’de hayata geçirdik ve bambaşka sektörlerdeki bu iki şirketimiz tek bir Workcube üzerinde faaliyet gösteriyor. 

08 Nisan 2020

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.