blog - Dijital Dönüşüm Orta Yaş Üstü Profesyonellere Girişimciliğin Kapısını Açabilir!
Dijital Dönüşüm Orta Yaş Üstü Profesyonellere Girişimciliğin Kapısını Açabilir!


45-50 yaş üstü iseniz, profesyonel hayatta farklı disiplinlerde çalışmış, pek çok şey öğrenmiş, yaşamış, deneyimlemiş, yönetmiş, liderlik etmiş biriyseniz veya yıllarınızı verdiğiniz sektörde iğneden ipliğe her sürece her aşamaya hakimseniz siz de Workcube Ekosisteminde yer alarak kendi girişiminizi başlatabilir, Dijital Dönüşümün Katalizörü olabilirsiniz.

Workcube olarak en çok odaklandığımız konu yeni iş ortakları geliştirmek ve bizimle birlikte yürümeye karar veren iş ortaklarımızın yetkinliklerini geliştirmek.

Müşterilerimize sattığımız ve uygulamaya aldığımız Workcube, bir ERP veya CRM yazılımından ziyade işletmelerde dijital dönüşümün omurgası gibi davranabilen ve işletmenin tüm birimlerinde ve ekosisteminde dijital dönüşümü entegre hale getiren, gerçekleştiren bir yapı, bir platform.

Dijital dönüşüm ise tıpkı kanaat önderi kişi ve kuruluşların da belirttiği gibi tek başına bir IT projesi değil, işletmenin bütününü etkileyecek stratejik bir dönüşüm.

Üretimden tanıtıma işletmenin iş yapış biçiminde köklü değişiklikler, dönüşümler gerektirebiliyor. Dijital dönüşümün ucu işletmenin her birimine her sürecine, ekosistemindeki herkese değiyor.

Hal böyle olunca işletmelerde iş yazılımlarının uygulamaya alınmasında, dijital dönüşümde, en temel rolü pazarlamadan üretime, muhasebeden, satışa farklı disiplinlerdeki uzmanlar oynuyor. İşin müşteri boyutunda departman yöneticileri ERP implementasyonları veya dijital dönüşümde aktif rol alırken, dijital dönüşüm hizmetleri veren kurumlarda, karşısındaki müşterinin sektörünü, süreçlerini, dilini, yaşadığı sıkıntıları bilen, ihtiyaçlarını iyi analiz edebilecek ve bunun dijital yansımasının neler olabileceğini hesap edebilecek deneyime ve bilgiye sahip kişilere ihtiyaç var.  

Türkiye’de son dönemdeki ekonomik çalkantıların da etkisiyle yaşı 45-50 ve daha üstü olan, uzun yıllar işletmelerde orta ve üst yönetim kademelerinde çalışmış farklı disiplin ve konularda uzman, her şeyden çok daha önemlisi şirketlerde geçirdiği yıllar içerisinde neyin yapılıp neyin yapılmaması gerektiği konusunda engin deneyim sahibi bir kitle var.

Bulunduğu pozisyondan daha üst bir pozisyonda iş bulamadığı için memnun olmasa da o şirkette çalışmaya devam eden, bir gün ben de kendi işimi kuracağım dediğinde önünde yönetim danışmanlığı insan kaynakları danışmanlığından başka seçenek göremeyip vaz geçen, veya bir şekilde işten ayrılmış ancak bir türlü içine sinen veya önceki standartlarını karşılayabilecek bir iş bulamayan bir kitle.

İşimiz yazılım veya teknoloji gibi gözükse de en temel boyutu iş, operasyon ve süreç yönetimi. Kendisi küçük kapsamları çok büyük olan bu kavramlar ise ancak zaman, deneyim ve bilgi birikimi ile yerlerine oturuyor.

Elinizdeki değer çok büyük, dijitalleşme, iş yazılımları endüstrisi size yepyeni ve farklı bir kariyerin kapısını aralayabilir. Siz bütün bu birikimi yıllar içerisinde elde ettiniz. Bu hemen olabilecek bir şey değildi, ancak dijital dünyanın kavramları hem yeni hem de kolay öğrenilebilir. Profesyonel olarak dijitalleşmenin sizin için şimdi tam zamanı.

Workcube ekosisteminde Workcube’un yeteneklerini, fonksiyonlarını işleyişini, nasıl implemente edilebileceğini bilen yüzlerce genç ve dinamik arkadaşımız var. Sizdeki bilgi ve birikimi, anlayışı, analiz yeteneğini kolayca Workcube üzerinde hayata geçirmenize yardım edecek kocaman bir ordu.

Nasıl ve nerden başlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Biz Workcube Topluluğu olarak profesyonel dijital devriminizi hızla gerçekleştirmenize, kendi girişiminizi başlatmanıza, yepyeni bir iş hayatına merhaba demenize katkı sağlayabiliriz. Potansiyelinizi dijitalleşme, Workcube’un sunduğu yetenekler ve Workcube ekosisteminin gücü ile birleştirdiğinizde ortaya çıkacak olan değer hem siz, hem biz hem de aday müşterilerimiz için çok kıymetli.

Satış, satın alma, insan kaynakları, bilgi teknolojileri, üretim, finans&muhasebe, lojistik, pazarlama ve dahası...

Sizin hikayeniz nerelerde geçti. Duymayı çok isteriz.

Eğer Workcube ekosisteminde nasıl yer alabilirim diyorsanız, kendinize yepyeni bir girişim ve kariyer hikayesi yazmak istiyorsanız sizinle tanışmaktan büyük memnuniyet duyacağız. Bize bir not bırakmanız, mesaj atmanız yeterli.

https://www.workcube.com/urunler/neden-workcube-is-ortagi-olmalisiniz


17 Aralık 2018

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.