blog - Birikim Pilleri'nin Kararı Workcube
Birikim Pilleri'nin Kararı Workcube


Birikim Pilleri - Workcube Dijital Dönüşüm Projesi, Şirket çalışanlarına verilen Dijital Dönüşüm Eğitim Semineri ile başladı. 

Kullanıcı pil ve bataryaları, müşteri ihtiyaçlarına özel tasarlanan batarya grupları, endüstriyel piller, batarya gruplama ekipmanları, şarj cihazları, adaptörler, aküler, batarya yangın önleyiciler, fener ve aydınlatma kategorilerinde gelişmiş çözümler sunan Birikim Pilleri, 2005 yılından bu yana profesyonel kurumsal satış takımı, alanında uzman mühendisleri, perakende satış mağazaları ve online perakende mağazası ile müşterilerine çözüm sunuyor. 

Türkiye'de önde gelen endüstriyel üretici firmalarına Ar-Ge desteği sağlayarak geliştirmekte oldukları elektronik ürünlere yerli dizayn batarya üretimi yapan Birikim Pilleri, Türkiye'de batarya gruplama hizmetinde güncel teknoloji ve kalite kontrol uygulamasına sahip olan tek firma ve sunduğu ürün çeşitliliği açısından sektörünün lideri. 

Uçtan Uca Dijital Dönüşüm

Birikim Pilleri, operasyon ve süreçlerini  tek ve konsolide bir yapıda yönetmek üzere yola çıktığı ERP arayışı sürecinde pek çok farklı tedarikçi ile bir araya geldi. Uzun süren değerlendirme, inceleme ve sunumlar sonrasında Workcube'de karar kılan Birikim Pilleri'nin hedefi tüm süreçlerinde ve müşterileri ile temas ettiği tüm noktalarda uçtan uca tam dijitalleşme sağlamak. 


Birikim Pilleri - Workcube Dijital Dönüşüm Projesi Workcube İş Ortağı Alde Bilişim Proje Yöneticisi Evren Abda liderliğindeki ekip tarafından gerçekleştirilecek. 

Proje kapsamında tüm Workcube projelerinde olduğu gibi ilk olarak şirket proje ekibi ve yöneticilerine Dijital Dönüşüm'ün kapsamı, işletmelere kazandırdıkları ve Workcube'de bunun nasıl başarıldığı konusunda bilgilerin aktarıldığı Dijital Dönüşüm Semineri gerçekleştirildi. 

Proje Kapsamı hakkında görüşlerini aldığımız Evren Abda ve Birikim Pilleri  Genel Müdür Yardımcısı Kadem Usta'nın verdiği bilgilere göre Üretim, İnsan Kaynakları, Muhasebe, Finans, Satış, Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi gibi temel ERP fonksiyonlarının yanı sıra proje kapsamında Satış Fırsat-Teklif Yönetimi, Kampanya Yönetimi, Call Center ve Teknik Servis Yönetimini kapsayan CRM fonksiyonları ve Fiziki Varlık Yönetimi gibi alanlarda da kapsamlı implementasyon gerçekleştirilecek. Workcube üzerinde birden fazla B2B portal yapılandırılarak başta bayiler olmak üzere tedarikçi ve ilişkide olunan tüm 3. parti kuruluşlarla olan iletişim, işbirliği ve iş süreçleri %100 dijitalleştirilecek.

"Hedefimiz Sektörümüzde Dijitalleşmede de Lider Olmak"

Dijitalleşme yolculuğunda doğru çözüm ve doğru partner ile yola çıkmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Kadem Usta, "uzun bir inceleme ve araştırma süreci geçirdik, pek çok firma ile görüşmeler gerçekleştirdik. Workcube'un uçtan uca tüm süreçlerimize değen çok kapsamlı bir uygulama olması, açık kaynak kodu ile kurumumuza özel ihtiyaçlarımıza çok esnek ve tam çözüm sunabilecek olması, %100 internet teknolojileri ile geliştirilmiş olması Workcube'u seçmemizde önemli rol oynadı" dedi.

Hedeflerinin sektörde dijitalleşmede de lider firma haline gelmek olduğunu ifade eden Usta, projenin ilerleyen safhalarında PDKS ve IOT entegrasyonları ile ofis içi alansal giriş çıkış takibi ve denetim uygulaması gibi çok farklı uygulamaları da yine Workcube üzerinde hayata geçireceklerini dile getirdi. "Birikim Pilleri, pil ve batarya üretimi konusunda çok ciddi ar-ge faaliyetleri yapıyor, çok büyük kurum ve markalara, savunma sanayiine ürün ve hizmet üretiyoruz. Kurum içindeki nitelikli, kritik ve gizli bilgilerin korunması da bizim için en önemli konulardan birisi. Workcube bu noktada hem teknolojik alt yapısı hem de özel yetkilendirme ve güvelik uygulamaları ile bilgi güvenliği konusunda bizi %100 destekleyen bir platform" dedi.    


11 Kasım 2019

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.