Workcube ERP | CRM | HR

Haber/Etkinlik
Yönetim Danışmanları Derneği Workcube ile Dijitalleşiyor
17 Nisan 2018
Workcube'un çözüm sponsoru olarak desteklediği projede Workcube Çözüm Ortağı Atwork hizmet sponsoru olarak YDD Workcube Catalyst implementasyon projesini yönetecek. 

Makale
ERP Yazılımlarında Ölçeklenebilirlik Neden Önemli?
12 Mart 2018
Yazılımın ölçeklenebilirliği kritik bir konudur. Satın aldığınız ERP çözümü sizin bugününüzü kurtarırken yarınınızı da planlayıp yönetmenize imkan sunmalı.

Makale
Şirketiniz Dijital Dönüşümün Neresinde?
02 Mart 2018
Dijitalleşmenin iki yönündeki olgunluklarına göre Dijitalleşme yolculuğunda şirketler 4 kategoriye ayrılıyor.

Makale
ERP Projelerinde Özelleştirmenin Doğurabileceği Sıkıntılar
21 Şubat 2018
ERP danışmanlarının büyük çoğunluğu satın aldığınız yazılımda çok da fazla özelleştirme yapmamanızı size tavsiye ederler. Bu aslında çok doğru ve haklı bir tavsiyedir. İşte danışmanların özelleştirme önermemelerinin nedenleri:

Makale
Cesur Yeni Dünya... Geçmişten Geleceğe Dijital Toplum İçgörüleri
08 Kasım 2017
Zamyatin’in Biz ve Aldous Huxley’nin Cesur Yeni Dünya romanındaki distopik gelecek tasviri gerçekleşti. Artık dijital toplumda yaşıyoruz

Makale
Workcube-GRENKE İşbirliği İle Workcube Catalyst Ürünlerinde 36 Aya kadar Taksitlendirme İmkanı
05 Ekim 2017
Almanya merkezli lider teknoloji-finansman şirketi GRENKE ile Workcube arasında gerçekleştirilen işbirliği ile işletmeler 15, 24 ya da 36 ay taksitle "Workcube Catalyst All in One" a sahip olacak ve yatırımlarını ertelemeyecek.

Makale
E biz de bu proje için çalışacak mıyız?
17 Ağustos 2017
Cevap kesinlikle EVET. ERP Projeleri doğası gereği çift taraflı projelerdir. Hem ürün/hizmet tedarikçisi firma ekiplerinin hem de ERP veya benzer bir kurumsal çözümü satın alan kurumda oluşturulacak proje ekibinin ortaklaşa çalışması sonucu ancak başarıya ulaşabilir. Peki ERP projelerinde kullanıcı firma tarafında oluşturulacak proje ekibine ne gibi görevler düşer?

Temel Bilgiler
ERP Nedir?
26 Temmuz 2017
Günümüzde artık ERP, bir kurumun bütününde akan tüm bilginin tamamen entegre ve birbiriyle %100 bütünlüklü biçimde kayıt ve kontrol altına alınmasını sağlayan yazılımlara deniyor.

Makale
Dijital Değişimin Güçlü Etkisi Ekonomileri Şekillendiriyor
26 Temmuz 2017
Teknolojinin yaygınlaşmasındaki gelişme hızıyla tüm dünyanın internete bağlı olacağı günleri görebiliriz. Son yirmi yılda yaşanan gelişmeler bu sürecin daha da hızlandığını gösteriyor. İnternet penetrasyonunun neredeyse yüzde 40’a ulaştığı bir dünyada ekonomiler ve doğal olarak büyük kurumlar, internet yaşam formlarının sırlarını çözmeye çalışıyor, dijital dönüşüm yatırımlarına ağırlık veriyorlar.

Temel Bilgiler
ERP'nin ABC'si
25 Temmuz 2017
Bugün artık ERP konuşulurken sadece planlama fonksiyonundan bahsedilmiyor. ERP artık bir kurumun yaptığı işin bütününü yansıtan bir kavram olarak kullanılıyor. Diğer bir deyişle ERP bir kurumun tüm bileşenlerinin bir bütün olarak görülmesine imkan veriyor.

Temel Bilgiler
Balanced Scorecard (BSC) Nedir?
25 Temmuz 2017
Kurumsal yönetimin işlerliğini belirlemek amacıyla çok değişik yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin çeşitliliği kafa karıştırabilmektedir. Hangi kurum yapısına neyin uygun olduğu, uygulamanın ne ölçüde beklentileri karşılayacağı, gerçekten yararlı olup olmadığı hep bir tartışma konusudur. Tartışılan elbette, bu tür yönetsel uygulamaların doğruluğunun kanıtlanması değil, uygulamanın o kurum için ne derece yararlı olduğu konusunda düğümlenmektedir.

Makale
Neden Workcube’e ihtiyaç duymayız?
24 Temmuz 2017
Organizasyon maliyettir. Organizasyon ne kadar büyürse işler o kadar karmaşıklaşır. Karmaşıklığı düzene koyacak kadar işler karmaşıklaşmamışsa Workcube’e ihtiyaç duymayız.

Makale
İşletmeler Neden ERP’ye İhtiyaç Duyar?
24 Temmuz 2017
ERP’nin temel amacı, işletmenin tüm iş süreçlerini tek bir platform üzerinde yöneterek veri bütünlüğü sağlamaktır. Bu yaklaşım işletmelerin ERP’den beklediği en önemli fonksiyon olarak karşımıza çıkıyor.

Makale
İyi bir CRM Çözümü, işletmelere müşterilerini gerçek anlamda tanıma fırsatı verir.
24 Temmuz 2017
CRM yazılımları eğer gerçekten kapsamlı bir uygulamaysa, müşteri ile temas edilen her noktada sizin müşteri ile etkileşiminizi, iletişiminizi ve alışverişinizi merkezi olarak yönetebilmenizi sağlar.

Makale
Çok Kanallı Perakendecilikte Uçtan Uca Yönetim
24 Temmuz 2017
Workcube Retail tamamen web tabanlı bir Perakende ERP Yazılımı. Workcube Retail’in web tabanlı olması perakendecilerin her bir şubeleri için ayrı ayrı yazılım yatırımı yapmasına gerek bırakmıyor. İnsan kaynakları yönetimi, finans, muhasebe dahil tüm departmanları kapsayan uçtan uca fonksiyonellik sunması, online satış, mobil iletişim dahil tüm kanalları destekliyor olması, B2B, B2C çözümlerini içerisinde barındırıyor olması Workcube Retail’i diğer perakendecilik yazılımlarından en çok ayıran özellikler.

Makale
Neden “Konsolide Bir Proje Yönetimi”ne İhtiyacımız Var?
21 Temmuz 2017
Proje yönetimi kavramı deyince aklımıza öncelikle birbiri ardına sıralanmış işler ve bunların oluşturduğu gantchart geliyor. Bundan doğal bir şey de yok diyebiliriz çünkü proje kavramı kendine bağlı işlerden oluşmuş bütünsel bir iş topluluğu.

Temel Bilgiler
İş Süreçleri Yönetimi (BPM) Nedir?
21 Temmuz 2017
İş süreci, bir kurumda çalışan insanların belirli bir sonuç elde etmek için iş gücü, para, malzeme, teknoloji, iletişim gibi kaynakların kullanılarak, sonuçta fayda, ürün, hizmet, bilgi ve karar gibi değerleri müşteriye sunmak için gerçekleştirilen işlemler topluluğudur.

Makale
Bulut Bilişim’in avantajları ve dezavantajları neler?
21 Temmuz 2017
Bulut üzerinde on-demand olarak sunulan iş uygulamaları esas olarak küçük ve orta ölçekli işletmeler için pek çok avantajı barındırmakla birlikte en önemli avantajı düşük maliyet.

Makale
Düşük Bütçe Yakın Temas Pazarlama
20 Temmuz 2017
Geniş bir reklam bütçesine sahip değilseniz, size kalan markalı müşteri tecrübesidir.

Makale
Kurumsal Danışmanlık Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
20 Temmuz 2017
Danışmanlık sürecinde tedarik ve seçim büyük bir değer taşımaktadır. Doğru seçimler kurumları geleceğe hazırlarken, yanlış seçimler birçok açıdan kurumların zor durumda kalmasına yol açmaktadır. Hatta başarısızlığın temel nedeni olabilmektedir.

Makale
ERP’nin Yaşam Döngüsü
19 Temmuz 2017
Günümüzde işletmeler tüm süreçlerini kontrol altında tutmak, birimler arasında oluşan iletişim problemlerini çözmek, oluşacak verilerin sonucunda doğru raporlar elde etmek ve doğru analizler yapabilmek için tercihlerini, ihtiyaçlarını tek bir yazılımdan yönetebilecekleri ERP yazılımlarından yana yapıyorlar

Makale
CIO’lar İş Kararları İçin İki Kat Fazla Mesai Harcıyor
18 Temmuz 2017
Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre, bilgi işlemden sorumlu başkan yardımcıları, CIO’lar, artık teknoloji için ayırdıkları mesaiye oranla iki kat fazla zamanı iş kararları için harcıyor.

Makale
Etkin İnsan Kaynakları Yönetimi
17 Temmuz 2017
Kuruluşların başarılı olabilmesi için çeşitli kaynaklara ihtiyacı vardır. Bu kaynaklar; ürün ya da hizmet üretebilmek için fiziksel ve finansal kaynaklar, ürün ve hizmetlerin müşteriler ile bağlantısını kurabilmek için pazarlama kapasitesi, kuruluşa ait bilgiyi, deneyimi, becerileri, karar vermeyi ve fikir üretmeyi içeren insan kaynaklarıdır.

Makale
Pazar Yerine Ekonomik Habitat
13 Temmuz 2017
Günümüzün profesyonel ekonomi dünyası ders kitaplarında anlatılan PAZAR yerine, HABİTAT diyebileceğimiz çok karmaşık bir yapıyı yansıtmaktadır. Bu yapıdan en optimal yararlanma rekabet ekonomisinde anlatılan rekabet kuralları değil, bir habitat içinde yer almanın getirdiği WORKNET dayanışma kurallarıdır.

Makale
B2B – WorkNet için 10 Temel Kural
13 Temmuz 2017
Bir e-dönüşüm yaşayarak B2B WorkNet uygulamasına geçmek isteyen kuruluşlar bazı temel kurallara öncelikle dikkat etmek durumundadır. Bu kurallardan öncelikli olan 10 faktör aşağıda özetlenmektedir.Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.